Rowery szosowe w sklepach stacjonarnych oraz internetowych

Rowery szosowe w sklepach stacjonarnych oraz internetowych

Rower szosowy to lekki rower sportowy, którzy przeznaczony jest do jazdy po utwardzonej, twardej powierzchni. Model ten dedykowany jest zarówno sportowcom (w ostatnim czasie bardzo popularne stały się wyścigi szosowe) oraz amatorom, którzy lubią przemierzać rekreacyjnie miejskie ulice na solidnym, lekkim dwukołowcu.

Rowery o odpowiednich wymiarach

https://bikeshop.com.plJakimi cechami powinien się charakteryzować solidny rower szosowy wysokiej jakości, który posłuży nam nawet przez kilkanaście lat? Za wysokiej klasy rower szosowy musimy zapłacić adekwatnie wysoką cenę. Tanie, podstawowe modele, które być może sprostają podstawowym wymaganiom laików, nie zagwarantują nam jednak odpowiednio wysokiego komfortu podczas jazdy, który jak wiadomo jest bardzo ważny. Podstawowym kryterium doboru roweru o odpowiedniej dla nas wielkości jest dobór prawidłowego rozmiaru ramy. Liczne sklepy internetowe posiadają specjalne opracowane tabele, za pomocą których możemy zestawiać nasz wzrost z konkretnymi długościami ram – w ten właśnie sposób będziemy w stanie dopasować idealnie dostosowany do naszych rozmiarów pojazd. Podczas wyboru roweru szosowego należy również zwrócić uwagę na wymiary przekroku, rozstawienia ramy oraz wysokości pojazdu, który mierzy się od środka osi suportu, aż do środka główni ramy.

rowery szosoweJeśli oglądamy rowery szosowe w sklepie stacjonarnym, zawsze możemy poprosić o pomoc sprzedawcę, który zmierzy nasze wymiary i zaproponuje nam rowery dedykowane naszym gabarytom. Rowery szosowe powinny być również możliwie jak najbardziej lekkie – to właśnie lekkość konstrukcji wpływa bezpośrednio na szybkość pojazdu, im lżejszy rower, tym szybciej będziemy więc mogli przemieszczać się po szosach. Podczas jazdy na rowerze szosowym najważniejszym, podstawowym celem każdego rowerzysty jest bowiem osiągnięcie jak najwyższej prędkości. Podczas wyboru roweru należy więc zwrócić uwagę również na opony, które powinny zapewnić nam jak najlepszą przyczepność do podłoża. W rowerze szosowym możemy wybierać pomiędzy klasycznymi oponami drutowymi oraz droższymi oponami zwijanymi, które posiadają o wiele lepiej wyprofilowany, dedykowany utwardzonym powierzchniom kształt. Choć za wysokiej jakości rower szosowy renomowanej marki zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych, to jednak cena sprzętu automatycznie świadczy o jego jakości.

Pamiętajmy o tym, że dobry, markowy rower szosowy posłuży nam wiele lat i będzie znacznie mniej awaryjny od budżetowych modeli, w których bardzo często będziemy musieli wymieniać koła, siedziska oraz ramy. Warto więc zainwestować w najwyższej jakości sprzęt, który sprawi, że każda jazda będzie dla nas komfortowa.

Close Menu